Mi történik a műhelyben?

avagy beszélhetünk róla?

Hogyan segít a beszélgetés?

A segítő beszélgetés a Humanisztikus Pszichológia egyik nagy alakja, Carl Rogers által is képviselt szemléleten alapszik, amely azt vallja, hogy nincs determinált élet. Minden ember sok lehetőséggel, tehetséggel és képességgel születik, de ezek felfedezéséhez és kivirágoztatásához megfelelő elfogadó, támogató közeg szükséges. A környezetet általában nem változtathatjuk meg, a saját magunkról alkotott belső képet viszont igen, hogy ne a környezet elvárásai szerint ítéljük meg magunkat. Merjük felfedezni belső világunkat,érzéseinket, vágyainkat, gondolatainkat. Ehhez akkor van bátorságunk, ha olyan  közegben tesszük ezt, ahol nem kell minősítéstől, negatív jelzőktől, skatulyáktól tartanunk, hanem bármilyenek lehetünk. Egy ilyen közegben lehetőség van felfedezni az eddig ki nem bontott, fel nem használt belső erőforrásokat, rá lehet nézni a "sötét oldalra", így saját személyiségünk házában kezünkbe ragadni az irányítást azáltal, hogy megismerjük, kik laknak ott.

A beszélgetések során a feltétel nélküli elfogadás, őszinte odafordulás és a segítő nem direktív jelenléte segíti a kliens, hogy  meg tudjon nyílni és elmondja problémáit, nehézségeit. A segítő nyitott kérdésekkel és érzelmi tükrözéssel támogatja a klienst abban, hogy a saját megoldásait megtalálja.

Aki átélt már őszinte, elfogadó beszélgetést, akár baráttal akár párkapcsolatban, az ismeri ennek az élménynek felszabadító hatását.  Egy segítő beszélgetés azonban nem csak egyszeri élményt és felszabadulást adhat, hanem segít, hogy a vágyott tartós változást elérje a kliens. 

A beszélgetések egyéni formában zajlanak. Időtartamuk 50 perc.

Szeretnék időpontot kérni!

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el